Depilacja Woskiem

Zabiegi

DEPILACJA WOSKIEM

LŚNIĄCA I GŁADKA CERA

Zabieg 1

Depilacja woskiem

 Opis zabiegu:

Przy depilacji woskiem zaczynamy od przygotowania skóry, oczyszczenie i odtłuszczenia jej specjalnym preparatem. Włosy poddane depilacji woskiem muszą mieć odpowiednią długość, nie mogą być ani zbyt długie ani za krótkie. I tak na nogach czy rękach optymalna długość to 6 mm, okolice bikini i pachy to ok. 8-10mm, twarz 2-4 mm. Przy cienkich i delikatnych włosach długości te mogą być mniejsze. Minimalna ich długość to 4mm.

Na tak oczyszczoną i odtłuszczoną skórę kładziemy wosk zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, kolejno nakładamy specjalny pasek fizelinowy, który następnie zrywany jest szybkim i zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku. Zrywanie jest nieco bolesne. Na Koniec zabiegu nakładamy preparaty zapobiegające odrastaniu włosów, nawilżające, oraz działające przeciw zapalnie.

Kolejną ważna sprawą jest peeling, który zaleca się wykonywać pomiędzy depilacjami. Szczególnie powinny to robić osoby mające z problem z wyrastaniem włosów. Nie zaleca się jednak peelingu w dniu depilacji a osoby z bardziej wrażliwą skórą nawet do dni przed depilacją.


 Efekty po zabiegu:

  • nie powoduje świądu i pieczenia po zabiegu
  • do 3-4 tygodni przerwy między zabiegami
  • gładka skóra bez podrażnień
  • wydepilowana skóra w każdym miejscu (nogi, okolice bikini, ręce)